Jak uchronić się przed przeziębieniem?

Zakatarzony nos, ciągłe kichanie, dreszcze, wysoka temperatura, a do tego samopoczucie poniżej poziomu zero. Skąd my to znamy, prawda? Okres jesieni to niestety czas na przeziębienia i grypę, z którymi większość z nas już się zmaga. A czy można się przed tym uchronić? Czy są sposoby na to, by jesienna choroba nas nie dopadła? Oczywiście!

Dziś podpowiemy i poradzimy, co robić, by przeziębieniu powiedzieć stanowcze STOP! Dzięki kilku sposobom nawet w okresie jesiennej zawieruchy i deszczowych dni, nadal możemy tryskać energią, dobrym samopoczuciem i rewelacyjnym zdrowiem.

Po pierwsze – odpowiednie ubranie. Warto posiadać w swojej szafie odzież, dzięki której zwiększymy izolację ciepła, ale jednocześnie zapobiegniemy przegrzaniu. W zależności od odczuwalnej temperatury ubierajmy się tak, aby czuć się na powietrzu po prostu komfortowo.

Po drugie – warto unikać dużych skupisk ludzi, bo tam wirusów chorobotwórczych, jak na lekarstwo. Odpuśćmy sobie weekendowe szaleństwo zakupów, odłóżmy na inny termin wizyty, gdzie wiemy, że będzie większa liczba osób.

Po trzecie – odpowiednia dieta. Warto jeść dużo warzyw i owoców oraz pić samodzielnie robione soki. Papryka, marchew, pomidor, dynia, sałata, ziemniaki, śliwki. One właśnie bogate są w karotenoidy i antyoksydanty.

Po czwarte – jak zawsze ruch to zdrowie. Nie zamykajmy się w czterech ścianach oczekując, aż jesień minie. Jeśli jest pogodne, nie ma dużego wiatru, warto wyjść na spacer, warto potruchtać, warto w parku porobić kilka energicznych ćwiczeń.

Po piąte – jak najmniej stresu. Jak wiadomo, stres szkodzi wszystkiemu, a naszemu zdrowiu szczególnie. Jeśli chcemy mieć dobrą odporność, warto unikać go, jak ognia. Tylko odpowiednie wyciszenie, spokój i harmonia pozwolą nam cieszyć się dobrym zdrowiem i fizycznym i psychicznym

I po szóste – sen. On jest dobry na wszystko. Starajmy się tak układać nasz plan dnia, aby na sen wystarczyło minimum osiem godzin na dobę. Tylko wypoczęty, zregenerowany i zrelaksowany organizm jest w stanie bronić się przed atakiem wirusów.

Jeśli chcesz, możesz uchronić się przed przeziębieniem i grypą tej jesieni. Wystarczy, że zaczniesz stosować się do powyższych rad, a z całą pewnością gorączka, dreszcze i katar po pachy nie będą Ci znane. Dbaj o siebie, a przekonasz się na własnej skórze, że w dobrej kondycji można być cały rok.